Biologický průzkum

V roce 2003 provedli průzkum Chyšecka Ing. Miroslav Maksa, ing. Jiří Bumerl a Mgr. Pavel Čech na objednávku obce Chyšky. Zahrnoval území obcí Chyšky, Vlksice,  Přeštěnice, které v té době ještě nebylo součástí Přírodního parku Jistebnická vrchovina (krom Vlksic se jí stalo v roce 2004).

V letech 2004-2006 byl proveden průzkum pro občanské sdružení Zachovalý kraj, zaměřený na jihovýchodní část lokality, od Jistebnice směrem k Nadějkovu a Bože­ticím. Prováděli ho RNDr. Daniel Abazid, Mgr. David Fischer, RNDr. Milan Chvála a ing. Michal Strnad.

Doprovodnými akcemi průzkumu byly vycházky a přednášky pro veřejnost a školní děti: vycházka za obojživelníky s Mgr. Davidem Fischerem, výstava, soutěž a besedy pro ZŠ a MŠ v Nadějkově (připravili Mgr. David Fischer a RNDr. Petra Nová), beseda o ochraně ptactva (ing. Josef Jahelka), vítání ptačího zpěvu (ing. Strnad) a seznámení s výsledky botanického a ornitologického průzkumu na valné hromadě sdružení (RNDr. Daniel Abazid, ing. Michael Strnad).

Podrobné výsledky průzkumu najdete v dokumentech ke stažení.

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově. Více ›

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovali proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů. Více ›

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice. Více ›