Další činnost

V roce 2003 jsme pořádali besedy o přírodním parku s ing. Jiřím Bumerlem  v Chyškách, Zhoři a Vlksicích. Zastupitelstva obcí Chyšky, Zhoř a Přeštěnice rozšíření přírodního parku Jistebnická vrchovina na své území schválila v roce 2004.

V letech 2004-6 jsme iniciovali biologický průzkum jihovýchodní části lokality Božejovice-Vlksice a několik vycházek a besed o zdejší přírodě.

V létě 2005 jsme pořádali Ekofilmek - promítání dokumentů z přehlídky Ekofilm, doplněné o výstavu (Harmonie, ekologie a ekonomika v bydlení , připravilo o.s. Ekodům), výlety a besedy (Pavel Křížek - Ochrana fauny, Olga Sommerová, Aleš Brotánek - Ekodům, Edvard Sequens - Calla), v létě 2006 spolu s farmou Mlýnec Ekovíkend - besedy (Pavel Křížek – Ochrana fauny, Pavel Trávníček – PRO-BIO, bylinkářka Laděna Havlínová), výstava Ekofarmy - návrat k životu, dětský den na naučné stezce a den otevřených dveří na farmě.

V Nadějkově jsme se ve spolupráci se spolkem Fikar postarali o vyznačení naučné stezky a připravili průvodce po její trase. Pořádali slavnostní sázení stromků se školními dětmi, založili školku pro výsadbu dřevin a vysadili u silnic a cest  v okolí obce asi 250 stromků, které jsme v ní dopěstovali ze sazenic nebo odkopků.

Pomáháme s akcemi Okrašlovacího spolku pro Nadějkov a okolí, který vznikl v roce 2009 a se kterým máme nejen společné cíle, ale i některé společné členy.

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově. Více ›

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovali proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů. Více ›

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice. Více ›